TMS320C6418ZTS600
Texas Instruments OEM P/N:TMS320C6418ZTS600
rohs compliant IC DSP FIXED-POINT 288-FCBGA
21,180 pcs
N/A
288-BBGA, FCBGA
QUICK RFQ
Specifications
Series TMS320C6410/12/13/18 Type Fixed Point
Interface Host Interface, I²C, McASP, McBSP Clock Rate 600MHz
Non-Volatile Memory External On-Chip RAM 544kB
Voltage - I/O 3.30V Voltage - Core 1.40V
Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC) Mounting Type Surface Mount