Texas Instruments / TMS320C6410ZTSA400
Download Datasheet
TMS320C6410ZTSA400
OEM P/N:TMS320C6410ZTSA400
IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA
Package
288-BBGA, FCBGA
Series
TMS320C6410/12/13/18
Interface
Host Interface, I²C, McASP, McBSP
Clock Rate
400MHz
Non-Volatile Memory
External
On-Chip RAM
160kB
Voltage - I/O
3.30V
Voltage - Core
1.20V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)