Texas Instruments / TMS320C6413ZTS500
Download Datasheet
TMS320C6413ZTS500
OEM P/N:TMS320C6413ZTS500
IC DSP FIXED-POINT 288-FCBGA
Package
288-BBGA, FCBGA
Series
TMS320C6410/12/13/18
Interface
Host Interface, I²C, McASP, McBSP
Clock Rate
500MHz
Non-Volatile Memory
External
On-Chip RAM
288kB
Voltage - I/O
3.30V
Voltage - Core
1.20V
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TC)