LM4041C12IDBZRG4
Texas Instruments OEM P/N:LM4041C12IDBZRG4
rohs compliant IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
18,290 pcs
N/A
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Price: N/A
Series - Reference Type Shunt
Output Type Fixed Voltage - Output (Min/Fixed) 1.225V
Voltage - Output (Max) - Current - Output 12 mA
Tolerance ±0.5% Temperature Coefficient 100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz - Noise - 10Hz to 10kHz 20µVrms
Voltage - Input - Current - Supply -
Current - Cathode 80 µA Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)