T630-800W
STMicroelectronics OEM P/N:T630-800W
rohs compliant TRIAC ALTERNISTOR 800V ISOWATT
11,140 pcs
N/A
ISOWATT220AB-3
QUICK RFQ
Specifications
Series Snubberless™ Triac Type Alternistor - Snubberless
Voltage - Off State 800 V Current - On State (It (RMS)) (Max) 6 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 80A, 84A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 30 mA Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)