T1620-700W
STMicroelectronics OEM P/N:T1620-700W
rohs compliant TRIAC ALTERNISTOR 700V ISOWATT
22,460 pcs
N/A
ISOWATT220AB-3
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series Snubberless™ Triac Type Alternistor - Snubberless
Voltage - Off State 700 V Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 200A, 218A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 20 mA Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)