TPA3100D2RGZT
Texas Instruments OEM P/N:TPA3100D2RGZT
rohs compliant IC AMP CLASS D STER 21.8W 48VQFN
19,920 pcs
N/A
48-VFQFN Exposed Pad
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type Class D
Output Type 2-Channel (Stereo) Max Output Power x Channels @ Load 21.8W x 2 @ 8Ohm
Voltage - Supply 10V ~ 26V Features Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown
Mounting Type Surface Mount Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)