TPA3100D2PHPRG4
Texas Instruments OEM P/N:TPA3100D2PHPRG4
rohs compliant IC AMP CLSS D STER 21.8W 48HTQFP
25,720 pcs
N/A
48-PowerTQFP
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type Class D
Output Type 2-Channel (Stereo) Max Output Power x Channels @ Load 21.8W x 2 @ 8Ohm
Voltage - Supply 10V ~ 26V Features Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown
Mounting Type Surface Mount Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)