TMS320VC5502GZZ200
Texas Instruments OEM P/N:TMS320VC5502GZZ200
rohs compliant IC FXD-PNT DSP 400 MIPS 201-BGA
22,220 pcs
N/A
201-LFBGA
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series TMS320C55x Type Fixed Point
Interface Host Interface, I²C, McBSP, UART Clock Rate 200MHz
Non-Volatile Memory ROM (32kB) On-Chip RAM 80kB
Voltage - I/O 3.30V Voltage - Core 1.26V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC) Mounting Type Surface Mount