TMS320C6726RFP250
Texas Instruments OEM P/N:TMS320C6726RFP250
rohs compliant IC FLOATING-POINT DSP 144-HTQFP
4,400 pcs
N/A
144-TQFP Exposed Pad
QUICK RFQ
Specifications
Series TMS320C672x Type Floating Point
Interface EBI/EMI, I²C, McASP, SPI Clock Rate 250MHz
Non-Volatile Memory ROM (384kB) On-Chip RAM 288kB
Voltage - I/O 3.30V Voltage - Core 1.20V
Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC) Mounting Type Surface Mount