TMS320BC51PQ57
Texas Instruments OEM P/N:TMS320BC51PQ57
rohs compliant IC DSP 132-BQFP
23,510 pcs
N/A
132-BQFP Bumpered
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series TMS320C5x Type Fixed Point
Interface BSP, SSP, TDM Clock Rate 57MHz
Non-Volatile Memory ROM (16kB) On-Chip RAM 4kB
Voltage - I/O 5.00V Voltage - Core 5.00V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) Mounting Type Surface Mount