Texas Instruments / TLV27L1IDBVRG4
Download Datasheet
TLV27L1IDBVRG4
OEM P/N:TLV27L1IDBVRG4
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Package
SC-74A, SOT-753
Price: N/A
Series
Amplifier Type
General Purpose
Number of Circuits
1
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
0.06V/µs
Gain Bandwidth Product
160 kHz
-3db Bandwidth
Current - Input Bias
1 pA
Voltage - Input Offset
500 µV
Current - Supply
7µA
Current - Output / Channel
400 µA
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Voltage - Supply Span (Max)
16 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C