Texas Instruments / TL750M10CKTER
Download Datasheet
TL750M10CKTER
OEM P/N:TL750M10CKTER
IC REG LIN 10V 750MA 3POWERFLEX
Package
TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab)
Price: N/A
Voltage - Input (Max)
26V
Voltage - Output (Min/Fixed)
10V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.6V @ 750mA
Current - Output
750mA
PSRR
55dB (120Hz)
Operating Temperature
0°C ~ 125°C