TL750M10CKCE3
Texas Instruments OEM P/N:TL750M10CKCE3
rohs compliant IC REG LINEAR 10V 750MA TO220-3
7,930 pcs
N/A
TO-220-3
Price: N/A
Output Type Fixed Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 26V Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Voltage - Output (Max) - Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 750mA
Current - Output 750mA Current - Quiescent (Iq) -
Current - Supply (Max) - PSRR 55dB (120Hz)
Operating Temperature 0°C ~ 125°C Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3 Supplier Device Package TO-220-3
Related Products
LM35DT/NOPB
LM35DT/NOPB
SENSOR ANALOG 0C-100C TO220-3
TO-220-3 View
LM35DT
LM35DT
SENSOR ANALOG 0C-100C TO220-3
TO-220-3 View
LM395T/NOPB
LM395T/NOPB
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3
LM395T
LM395T
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3