Texas Instruments / SNJ54S38FK
SNJ54S38FK
OEM P/N:SNJ54S38FK
IC GATE NAND 4CH 2-INP 20LCCC
Package
20-CLCC
Price: N/A
Series
54S
Logic Type
NAND Gate
Number of Circuits
4
Number of Inputs
2
Features
Open Collector
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max)
54 mA
Current - Output High, Low
-, 48mA
Input Logic Level - Low
0.8V
Input Logic Level - High
2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
9ns @ 5V, 150pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C