Texas Instruments / SN75LVDT390DR
Download Datasheet
SN75LVDT390DR
OEM P/N:SN75LVDT390DR
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
Package
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series
Type
Receiver
Protocol
LVDS
Number of Drivers/Receivers
0/4
Duplex
Receiver Hysteresis
Data Rate
200Mbps
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)