SN75LVDM977DL
Texas Instruments OEM P/N:SN75LVDM977DL
rohs compliant IC TRANSCEIVER 9/9 56SSOP
8,290 pcs
N/A
56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type Transceiver
Protocol - Number of Drivers/Receivers 9/9
Duplex - Receiver Hysteresis -
Data Rate - Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package 56-SSOP