SN75C3223EDW
Texas Instruments OEM P/N:SN75C3223EDW
rohs compliant IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
17,990 pcs
N/A
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type Transceiver
Protocol RS232 Number of Drivers/Receivers 2/2
Duplex Full Receiver Hysteresis 500 mV
Data Rate 1Mbps Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package 20-SOIC