SN75C185DWG4
Texas Instruments OEM P/N:SN75C185DWG4
rohs compliant IC TRANSCEIVER FULL 3/5 20SOIC
18,070 pcs
N/A
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type Transceiver
Protocol RS232 Number of Drivers/Receivers 3/5
Duplex Full Receiver Hysteresis 1.1 V
Data Rate - Voltage - Supply 4.5V ~ 13.2V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package 20-SOIC