SN74LVC2G14DBVRE4
Texas Instruments OEM P/N:SN74LVC2G14DBVRE4
rohs compliant IC INVERTER 2CH 2-INP SOT23-6
3,440 pcs
N/A
SOT-23-6
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series 74LVC Logic Type Inverter
Number of Circuits 2 Number of Inputs 2
Features Schmitt Trigger Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max) 10 µA Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Input Logic Level - Low 0.3V ~ 1.4V Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.7V
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.7ns @ 5V, 50pF Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)