LMV7275MGX
Texas Instruments OEM P/N:LMV7275MGX
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SC70-5
14,820 pcs
N/A
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type General Purpose
Number of Elements 1 Output Type CMOS, Open-Drain, Rail-to-Rail
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 1.8V ~ 5.5V, ±0.9V ~ 2.75V Voltage - Input Offset (Max) 4mV @ 5V
Current - Input Bias (Max) 0.01µA @ 5V Current - Output (Typ) -
Current - Quiescent (Max) 14µA CMRR, PSRR (Typ) 78dB CMRR, 80dB PSRR
Propagation Delay (Max) 2.1µs Hysteresis -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353