Texas Instruments / LM285Z-2.5/NOPB
Download Datasheet
LM285Z-2.5/NOPB
OEM P/N:LM285Z-2.5/NOPB
IC VREF SHUNT 1.5% TO92-3
Package
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage - Output (Max)
Current - Output
20 mA
Tolerance
±1.5%
Temperature Coefficient
150ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Noise - 10Hz to 10kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)