74LVC1G175DBVRE4
Texas Instruments OEM P/N:74LVC1G175DBVRE4
rohs compliant IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SOT23-6
29,850 pcs
N/A
SOT-23-6
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series 74LVC Function Reset
Type D-Type Output Type Non-Inverted
Number of Elements 1 Number of Bits per Element 1
Clock Frequency 175 MHz Max Propagation Delay @ V, Max CL 4ns @ 5V, 50pF
Trigger Type Positive Edge Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V Current - Quiescent (Iq) 10 µA
Input Capacitance 3 pF Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)