STMicroelectronics / T810-600G
Download Datasheet
T810-600G
OEM P/N:T810-600G
TRIAC SENS GATE 600V 8A D2PAK
Package
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Price: N/A
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
8 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
80A, 84A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
10 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
15 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)