T435-600B
STMicroelectronics OEM P/N:T435-600B
rohs compliant TRIAC ALTERNISTOR 600V 4A DPAK
27,870 pcs
N/A
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
QUICK RFQ
Specifications
Series Snubberless™ Triac Type Alternistor - Snubberless
Voltage - Off State 600 V Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)