BAT30SWFILM
STMicroelectronics OEM P/N:BAT30SWFILM
rohs compliant DIODE ARR SCHOT 30V 300MA SOT323
16,750 pcs
N/A
SC-70, SOT-323
QUICK RFQ
Specifications
Series - Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Technology Schottky Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300mA (DC) Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V Operating Temperature - Junction 150°C (Max)