STMicroelectronics / BAT30LFILM
Download Datasheet
BAT30LFILM
OEM P/N:BAT30LFILM
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD923
Package
SOD-923
Price: N/A
Series
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
530 mV @ 300 mA
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
22pF @ 0V, 1MHz
Grade
Qualification
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-923
Supplier Device Package
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)