BAT30JFILM
STMicroelectronics OEM P/N:BAT30JFILM
rohs compliant DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD323
26,650 pcs
N/A
SC-76, SOD-323
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V Current - Average Rectified (Io) 300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) - Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 22pF @ 0V, 1MHz Grade -
Qualification - Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-76, SOD-323 Supplier Device Package SOD-323
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)