BAT30FILM
STMicroelectronics OEM P/N:BAT30FILM
rohs compliant DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOT23-3
11,150 pcs
N/A
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V Current - Average Rectified (Io) 300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) - Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 22pF @ 0V, 1MHz Grade -
Qualification - Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Supplier Device Package SOT-23-3
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)