BAT30CFILM
STMicroelectronics OEM P/N:BAT30CFILM
rohs compliant DIODE ARR SCHOTT 30V 300MA SOT23
29,400 pcs
N/A
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300mA (DC) Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V Operating Temperature - Junction 150°C (Max)