BAS70-09P6FILM
STMicroelectronics OEM P/N:BAS70-09P6FILM
rohs compliant DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT666
22,980 pcs
N/A
SOT-563, SOT-666
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series - Diode Configuration 2 Independent
Technology Schottky Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC) Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V Operating Temperature - Junction 150°C (Max)