RC3216J752CS
Samsung OEM P/N:RC3216J752CS
rohs compliant RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206
13,850 pcs
N/A
1206 (3216 Metric)
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series RC Resistance 7.5 kOhms
Tolerance ±5% Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric) Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)