CL32B475KBJ4PNE
Samsung OEM P/N:CL32B475KBJ4PNE
rohs compliant CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
21,430 pcs
N/A
1210 (3225 Metric)
QUICK RFQ
Specifications
Series CL Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10% Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features - Ratings AEC-Q200
Applications Automotive Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) Lead Spacing -