CL31B334KBH5PNE
Samsung OEM P/N:CL31B334KBH5PNE
rohs compliant CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
21,070 pcs
N/A
1206 (3216 Metric)
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series CL Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10% Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode Ratings AEC-Q200
Applications Automotive Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) Lead Spacing -