CL21B334KAFNNNE
Samsung OEM P/N:CL21B334KAFNNNE
rohs compliant CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805
24,010 pcs
N/A
0805 (2012 Metric)
Price: N/A
QUICK RFQ
Specifications
Series CL Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10% Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features - Ratings -
Applications General Purpose Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) Lead Spacing -