PESD15VS1ULSYL
Nexperia OEM P/N:PESD15VS1ULSYL
rohs compliant TVS DIODE 15VWM 40VC DFN1006BD-2
5,110 pcs
N/A
SOD-882
QUICK RFQ
Specifications
Series - Type Zener
Unidirectional Channels 1 Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max) Voltage - Breakdown (Min) 17.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 40V Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse - Power Line Protection No
Applications - Capacitance @ Frequency 32pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) Grade Automotive