BZX84W-B3V3F
Nexperia OEM P/N:BZX84W-B3V3F
rohs compliant DIODE ZENER 3.3V 275MW SOT323
22,790 pcs
Specifications
Series BZX84W Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Tolerance ±2% Power - Max 275 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA Operating Temperature 150°C (TJ)