BZX84W-B33X
Nexperia OEM P/N:BZX84W-B33X
rohs compliant DIODE ZENER 33V 275MW SOT323
27,300 pcs
Specifications
Series BZX84W Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±2% Power - Max 275 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA Operating Temperature 150°C (TJ)