BZX84W-B11F
Nexperia OEM P/N:BZX84W-B11F
rohs compliant DIODE ZENER 11V 275MW SOT323
12,260 pcs
N/A
SC-70, SOT-323
QUICK RFQ
Specifications
Series BZX84W Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±2% Power - Max 275 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA Operating Temperature 150°C (TJ)